O nás

Co možná nevíte :

  • Taneční klub STK PRAHA byl založen v roce 1928.
  • V KC Vltavská ( na Klubovně 1 ) se tančí už 42 let.
  • Současné vedení řídí klub 18 let.
  • Členové klubu mohou trénovat každý den od pondělka do neděle, po celý rok, včetně prázdnin a svátků.
  • Vedené tréninky jsou každý den krom víkendu.
  • Soutěžní páry trénují pod vedením Zdeňka Rezlera, Libušky Chytkové, Marka Dědíka, Martiny Pišťáčkové, Jiřího Pixy, Zdeňka Landsfelda
  • Nesoutěžní páry a junioři, pod vedením Jiřího Pixy, Martiny PiŠťáčkové, Libušky Chytkové a Adély Němečkové.
  • K roku 2015 má klub 118 registrovaných členů.
  • Neregistrovaných 20 mládežníkú, 40 juniorů, 20 dětí.
  • V současné době máme devět párů třídy M.
  • Začínali zde mnozí z dnešních vynikajících tanečníků a trenérů.
  • V našem klubu se učila tančit také Lucie Vondráčková dnes populární zpěvačka.
  • Dobromil Nováček zde na Vltavské s Evou Kotvovou prožíval největší úspěchy.
  •  

 Výsledky nejlepších  tanečních párů .

1989       MR   standard    3. místo    Žmuran Antonín - Lejsková Ivana

                         latina          2. místo    Ostrůvka Radoslav - Kolářová Gabriela

1990       MR   standard    1 . místo    Žmuran Antonín - Lejsková Ivana

                         latina          1. místo     Ostrůvka Radoslav - Kolářová Gabriela

1991      MR    standard    3 . místo    Filgas Rostislav - Filgasová Jana  

                         latina          1. místo    Ostrůvka Radoslav - Kolářová Gabriela 

1993       MR   latina          2. místo     Čížek Roman - Bartáková Alice

1994       MR   standard    3. místo     Gebert Marcel - Strakošová Lenka

1995       MR   standard    1. místo     Gebert Marcel - Strakošová Lenka

1996       MR   standard    1. místo     Gebert Marcel - Strakošová Lenka

1997       MR   standard    1. místo     Gebert Marcel - Strakošová Lenka

1998       MR   standard    1. místo     Gebert Marcel - Strakošová Lenka

1999       MR   standard    1. místo     Gebert Marcel - Strakošová Lenka

2000       MR   10 tanců     2. místo     Mikyška Milan - Holubová Lenka

2001       MR   10 tanců     2. místo     Mikyška Milan - Holubová Lenka

2002       MR    latina         2. místo     Rezler Zdeněk - Barašina Olga

 

2003       POVODNĚ,POVODNĚ,POVODNĚ,POVODNĚ,POVODNĚ

 

2007       MR    latina         2. místo     Kostovčík Michal - Chytková Libuška 

2008       MR    latina         1. místo     Kostovčík Michal - Zaitseva Albína

2009       MR    latina         1. místo     Kostovčík Michal - Zaitseva Albína

2011       MR    latina         5. místo     Voborský Jan - Chytková Libuška

2012       MR    latina         4. místo     Dvořáček Jan - Chytková Libuška

2013       MR    latina         4. místo     Dědik Marek - Chytková Libuška

2014       MR    latina         3. místo     Dědík Marek - Chytková Libuška

2015        MR     latina         4. místo       Hrstka Marek - Flašková Veronika